لوله سیاه درزدار
مشخصات لوله سیاه درزدار
26 ژوئن 2019
لوله گاز
معرفی انواع لوله گاز و کاربرد آن ها در صنعت
26 ژوئن 2019
Show all

مشخصات لوله شوفاژی

لوله شوفاژی

لوله شوفاژی یکی از لوله های گازی می باشد که وظیفه گرمایش ساختمان را برعهده دارد. کار اصلی لوله های شوفاژی ایجاد گرما در محیط داخلی ساختمان است .مسئول تاسیسات ساختمان دمای آب داخل موتورخانه را تا درجه حرارتی مشخص تعیین می کند و حرکت آب در داخل این لوله ها موجب تبادل گرما در ساختمان می گردد. در ادامه توضیحات جامع و کاملی را در خصوص لوله شوفاژی برای شما بیان خواهیم کرد.

مشخصات لوله شوفاژی

لوله های شوفاژی یکی از انواع لوله های گازی است که وظیفه اصلی آن گرم کردن محیط داخلی خانه می باشد. لوله شوفاژی به کمک لوله کشی در ساختمان آب جوش را از موتور خانه حرکت داده و با عبور از سیستم لوله کشی ساختمان دوباره به موتورخانه بازمی گرداند . وظیفه لوله کشی رفت شوفاژ در ساختمان حرکت آب جوش از موتورخانه به سایر قسمت های ساختمان است و لوله کشی برگشت نیز وظیفه بازگرداندن آب از سایر طبقات و قسمت های مختلف خانه به موتورخانه است تا مجدد دمای آب بالا رود .

لوله شوفاژی

لوله کشی شوفاژ ساختمان

پیش از آشنایی با سیستم لوله شوفاژی در ساختمان ابتدا با اجزای مختلف سیستم حرارت مرکزی آشنا مخواهیم شد . اجزای سیستم حرارت شامل دیگ و مشعل که به منظور گرم کردن آب و انتقال آن به داخل مدار رادیاتور می باشد . پمپ برای چرخش آب در رادیاتور استفاده می شود و رادیاتورها نیز جهت انتقال آب گرم به محیط داخلی ساختمان کاربرد دارند .

منبع دوجداره و انبساط به ترتیب وسیله برای گرم کردن آب توسط آب رادیاتورها و منبع انبساط وسیله ای برای نگهداری آب اضافه دیگ در خود می باشد. سیستم های نشان دهنده و کنترل کننده چون مانومتر، ترمومتر، ترموستات دیگ آب و جداری و اتاقی ، رله مشعل و شیر اطمینان و سطح نمای منبع انبساط و مخزن گازوئیل می باشد .

یکی از مهم نکات در جلوگیری از اتلاف انرژی در محیط ، انتخاب مسیر و رسم لوله شوفاژی در ساختمان است. چنان چه موارد زیر را در لوله کشی شوفاژ ساختمان درنظر بگیریم می توانیم انرژی گرمایی مناسب را در محیط داخلی ساختمان حفظ کنیم.

ابتدا نقشه ساختمان را تهیه می کنیم و محل دقیق رادیاتورها را روی محل هایی که بیشترین اتلاف انرژی را دارند مشخص می کنیم. با توجه به مقیاس نقشه تهیه شده طول و عرض رادیاتورها را رسم می کنیم و محل اتصال شبکه و محل رفت و برگشت لوله شوفاژی را روی نقشه مشخص می کنیم.

محل انتخابی رادیاتور و لوله های رفت و برگشت باید طوری باشد که امکان تعمیرات و هواگیری در هر زمان وجود داشته باشد .پس از طراحی و رسم دقیق نقشه ، اندازه گیری قطر لوله و مشخصات رادیاتورها را انجام می دهیم .

انواع لوله کشی شوفاژی در ساختمان

امروزه لوله کشی در ساختمان به دو روش سنتی و کلکتوری انجام می شود .لوله شوفاژی در گذشته به روش سنتی اجرا می شد که در حال حاضر نیز از این روش در ساختمان ها استفاده می شود. آب رفت و برگشت در روش سنتی لوله شوفاژی بعد از عبور از پکیج مستقیم وارد سیستم می شوند. اما در مقابل در روش کلکتوری آب پس از خروج از موتورخانه ابتدا وارد کلکتور می شود و آن توسط شیرهای متصل به خود آب را مستقیم وارد سیستم پخش می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع لوله های گازی و اطلاع از لیست قیمت لوله مانیسمان و لوله های درزدار و .. می توانید با مراجعه به وبسایت رادین صنعت و ارتباط با مشاورین و کارشناسان مجموعه ، اطلاعات مفید و مناسبی را کسب نمایید .

لوله های جوشی درزدار مورد استفاده در بخش های مختلف صنایع پتروشیمی ، نفت و گاز ، صنایع کشاورزی و .. می باشد . انواع لوله های جوشی درزدار را می توان به لوله گازی ، لوله اسپیرال ، لوله داربستی و لوله شوفاژی اشاره کرد .در کشور ما خوشبختانه تولید کننده های داخلی نیاز کشور را در زمینه تولید لوله های جوشی تامین کرده اند .

روند ساخت لوله های درزدار جوشی در اندازه های مختلف و بدون محدودیت می باشد . این لوله ها در مقایسه با لوله های بدون درز قیمت مناسب تری دارند و هم چنین به دلیل داشتن جوش ضعیف تر خواهند بود و مقاومت لوله های بدون درز ( لوله مانیسمان ) را نخواهند داشت . شما می توانید برای اطلاع از قیمت انواع لوله های درزدار و بدون درز با مشاورین ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *