لوله هیدرولیک یا شیلنگ هیدرولیک چیست ؟

لوله گاز خانگی
لوله گاز خانگی چیست و از چه جنسی ساخته شده است ؟
26 ژوئن 2019
لوله سیاه درزدار
مشخصات لوله سیاه درزدار
26 ژوئن 2019
Show all

لوله هیدرولیک یا شیلنگ هیدرولیک چیست ؟

لوله هیدرولیک

لوله هیدرولیک بخش مهمی از یک سیستم هیدرولیک است . به علاوه طراحی و ایجاد یک سیستم هیدرولیک نسبت به ایجاد یک سیستم لوله کشی معمولی بسیار متفاوت است . در سیستم های هیدورلیک مواد موجود در لوله که در حال انتقال هستند ، تحت فشار می باشند . بنابراین اگر کوچک ترین نقصی ر این سیستم وجود داشته باشد ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را به وجود آورد . در نتیجه برای طراحی و نصب یک سیستم لوله هیدرولیک باید تحقیقات لازم را انجام دهید و درک درستی از سیستم لوله هیدرولیک داشته باشید .

انعطاف پذیری لوله هیدرولیک می تواند مواد را در داخل مکان های کارآمد قرار دهد ، زیرا شیلنگ هیدورلیک می تواند از گوشه های اطراف آن ، از طریق مکان های تنگ و یا در فاصله های طولانی ، خم شود. در ادامه این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با سیستم لوله هیدرولیک در اختیار شما قرار خواهیم داد ، برای کسب آگاهی بیشتر با ما همراه باشید …

لوله هیدرولیک یا شیلنگ هیدرولیک چیست ؟

لوله هیدرولیک حمل و نقل مایع را از یک مکان به مکان دیگر فراهم می کند . یک شلنگ هیدرولیک به طور خاص طراحی شده است تا بتواند مایع هیدرولیکی را به داخل یا در میان قطعات هیدرولیک ، دریچه ها، موتورها و ابزارها انتقال دهد . خاصیت انعطاف پذیری در این لوله ، تقویت شده است و معمولا با چند لایه تقویتی ساخته می شود ، زیرا سیستم های هیدرولیکی اغلب در فشار بالا یا فشار بسیار زیاد عمل می کنند . شلنگ هیدرولیک در انواع سیستم های صنعتی هیدرولیک استفاده می شود . ابعاد ، مشخصات عملکرد ، نحوه طراحی و تولید آن و ویژگی ها پارامترهای مهم در شناخت لوله های هیدرولیکی هستند .

ابعاد مهم انتخاب لوله هیدرولیک عبارتند از قطر داخل ، قطر خارج و شعاع حداقل خم شدن . اندازه های لوله هیدرولیک با قطر داخلی و خارجی نشان داده شده می شود . قطر داخلی اشاره به داخل شیلنگ یا لاینر دارد . قطر بیرونی اغلب یک مشخصه اسمی برای شیلنگ های ساختاری راه راه یا پلاستیکی است . حداقل شعاع خمشی براساس ترکیبی از تغییر شکل پذیری شلنگ و حد خمشی مکانیکی تقویت می شود .

لوله هیدرولیک

استانداردهای SAE در لوله هیدرولیک

استاندارد SAE مربوط به لوله هیدرولیک است . این استاندارد رایج ترین مرجع در صنعت هیدرولیک شناخته می شود . استاندارد J517  از جمله دستورالعمل هایی است که برای مجموعه ای از لوله های SAE 100R اعمال می شود . لوله های هیدرولیکی عمر محدودی دارند . با توجه به SAE ، عوامل متعددی مانند خم کردن یک شلنگ کمتر از حداقل مشخصات ، چرخاندن یا کشیدن شلنگ و غیره نقش اساسی در طول عمر لوله هیدرولیک دارند .

ساخت شیلنگ هیدرولیک

شیلنگ هیدرولیک از سه لایه با جنس متفاوت ایجاد می شود . لایه اول شیلنگ هیدرولیک شامل یک لوله داخلی است که وظیفه مقاومت در برابر سیال را برعهده دارد ، به همین دلیل جنس لایه اول باید با سیال سازگار باشد . ترکیباتی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند لاستیک مصنوعی ، تفلو یا پلی استر می باشند . لوله داخلی باید انعطاف پذیر باشد .

لایه مسطح که لایه دوم شیلنگ هیدرولیک می باشد از چندین لایه تشکیل شده است ، این لایه ها بر روی لوله داخلی بافته می شوند . وظیفه لایه مسطح تحمل فشار داخل لوله هیدرولیک است و یکی از لایه هایی است که باعث هدایت الکتریکی در شلنگ می شود .

خارجی ترین لایه که رویه شلنگ و لایه سوم می باشد ، وظیفه محافظت از شنگ در برابر سایش ، عوامل شیمیایی ، خوردگی ناشی از باران ، آتش سوزی ، الکتریسیته و غیره را برعهده دارد . جنس این لایه لاستیک مقاوم مانند پلی استر می باشد . شناسنامه و مشخصات شلنگ هیدرولیک از طریق لایه سوم قابل تشخیص است .

مزایای سیستم های هیدرولیک چیست ؟

  • نسبت به نیروهای مکانیک ، الکتریک ، پنیوماتیک ، نیروی هیدرولیک قوی تر است .
  • به دلیل استاندارد بودن تمام قطعات عناصر سیستم هیدرولیک ، راحت تر نصب و تعمیر می شوند .
  • در صورتی که سیستم هیدرولیک زیر بار قرار داشته باشد ، راحت و سریع استارت می خورد .
  • سیستم های هیدرولیک از قابلیت تبدیل حرکت دورانی به حرکت خطی برخوردار می باشند .

محاسبه، طراحی و انتخاب انواع لوله هیدرولیک برای سیستم های هیدرولیک نیاز به دانش و تجربه کافی در این زمینه دارد . رادین صنعت آماده ارائه خدمات در زمینه ارسال سفارشات به سراسر کشور ، ارائه لیست قیمت لوله مانیسمان ، انواع لوله ، لوله گاز و انتخاب لوله هیدرولیک می باشد .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *