توضیحاتی درمورد اهمیت لوله مانیسمان

انواع لوله و کاربردهای مهم آن ها
3 جولای 2019
Show all

توضیحاتی درمورد اهمیت لوله مانیسمان

اهمیت لوله مانیسمان

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد اهمیت لوله مانیسمان و کاربرد مهم آن در صنعت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. جهت دسترسی به لیست قیمت لوله مانیسمان می توانید به وبسایت رادین صنعت مراجعه کنید یا با مشاورین و کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

اهمیت لوله مانیسمان در صنعت

لوله های مانیسمان همان لوله های بدون درز می باشند که هیچ جوش و درزی بر روی آن مشاهده نمی شود.لوله های فولادی بدون درز معمولا برای لوله کشی و تهویه مطبوع خانه استفاده می شوند و در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی نیز جهت انتقال نفت و گاز از لوله های مانیسمان استفاده می کنند . در این جا اهمیت لوله مانیسمان در صنعت مشخص می شود . شرکت برق نیز برای ساخت سازه های سخت فولادی خود و برج های پشتیبانی از خطوط انتقال برق از لوله های فولادی بدون درز و جوش استفاده می کنند.

مزایای مهم و اصلی لوله مانیسمان

افزایش ریسک فشار ، یکنواختی لوله و قدرت تحمل فشار بار از مزیت های مهم و اصلی لوله های مانیسمان می باشد که در ادامه به توضیح آن و اهمیت لوله مانیسمان در صنعت می پردازیم .

توانایی فوق العاده و بی نظیر مقاومت در برابر فشار یکی از مزایای اصلی و مهم لوله های بدون درز فولادی می باشد.در میان لوله های فولادی ضعیف ترین قسمت لوله نقطه جوش زده آن است اما در لوله های فولادی بدون جوش و درز نقطه ضعیفی وجود ندارد و بدون نیاز به بررسی کیفیت جوش می توان محاسبه فشار وارد به لوله را به راحتی انجام داد.

لوله های بدون درز از لحاظ کیفیت بسیار بالاتر از لوله های جوش خورده می باشد و افزایش مقاومت لوله در برابر فشارهای بالا و انتقال بدون دردسر مایعات را همراه دارد .برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت لوله مانیسمان و بررسی کیفیت آن ها می توانید با مراجعه به وبسایت رادین صنعت اطلاعات لازم را کسب نمایید .

اهمیت لوله مانیسمان

لوله مانیسمان با تکنولوژی پیشرفته از یک مقطع از فولاد گرد ساخته می شود و در کل عملیات ساخت لوله مانیسمان قطر آن به صورت یکسان کشیده می شود و لوله ای یکسان و بدون درز تولید می شود . استفاده نکردن از جوش در تولید لوله مانیسمان یکی از مهم ترین مزایای لوله فولادی بدون درز می باشد ، که از این لوله ها معمولا در صنایع مختلف انتقال گاز و آب و .. استفاده می کنند .

لوله های بدون درز فولادی معمولا گرانتر از لوله های فولادی دیگر هستند . دلیل بالا بودن قیمت لوله های فولادی بدون درز طول عمر مفید و ارزشمند آن ها و قابل اعتماد بودن آن ها به نسبت سایر انواع لوله های فولادی می باشد.علت این موضوع این است که لوله های بدون درز در برابر فشار و نیروی بار مقاومت و تحمل بیشتری دارند. لوله های خالی معمولا وزن خود را تحمل می کنند.مشکلات نشت و خرابی در لوله های درزدار بیشتر از لوله های بدون درز فولادی می باشد.

اهمیت لوله مانیسمان در صنایع این است که در شرایط سخت کار خود را به خوبی انجام می دهد و از آن ها می توان در محیط های سرد و گرم استفاده کرد . کاربردهای مهم لوله مانیسمان می توان به ساخت کشتی ، تاسیسات نفتی ، مخازن تحت فشار ، سکوهای دریایی و خطوط لوله اشاره کنیم. چنان چه در پروژه های خود قصد استفاده از لوله های بدون درز و جوش را دارید می توانید جهت مشاوره و اطلاع از لیست قیمت لوله مانیسمان و درخواست خود با مشاورین مجموعه رادین صنعت در ارتباط باشید.

انتخاب لوله بدون درز یا لوله درزدار مناسب تر است؟

موضوع استفاده از لوله بدون درز یا لوله فولادی درزدار به پروژه و نوع کاربری بستگی دارد. لوله های فولادی مشخصات و درجه بندی مختلفی دارند و با توجه به این ویژگی ها می توان آن ها را انتخاب کرد. لوله های درزدار معمولا برای انتقال سیستم آبیاری و بخار و گاز استفاده می شود و هم چنین می توان از لوله های درزدار برای ساخت سازه های فلزی و نرده حیاط و .. استفاده کرد.

در زمان طراحی سیستم لوله کشی بهتر است از مهندسین متخصص بهره بگیرید. از میان لوله های فولادی، لوله های درزدار قابل اعتمادتر و با دوام تر از سایر لوله های فولادی است زیرا هیچ جوش و درزی ندارند و تحمل فشار بالا را خواهند داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *