معرفی لوله صنعتی و کاربرد آن در صنعت

تولید لوله درزدار
روش تولید لوله درزدار
2 جولای 2019
لوله جوشی
معرفی و بررسی لوله جوشی در صنعت
3 جولای 2019
Show all

معرفی لوله صنعتی و کاربرد آن در صنعت

لوله صنعتی

لوله های صنعتی به طور کلی برای انتقال سیالات استفاده می شوند و دارای ضخامت و قطر و طول مشخصی می باشد . این لوله جنس مختلفی دارد و از فولاد ، فایبرگلاس و بتن ساخته می شود .لوله های فولادی صنعتی از لحاظ ساخت شامل لوله های بدون درز و لوله های فولادی درزدار می باشند . در ادامه به برخی از ویژگی های لوله صنعتی و کاربرد آن در صنعت می پردازیم .

بررسی لوله صنعتی و انواع آن

لوله صنعتی انواع مختلفی دارند ، برای تولید هر یک از آن ها از ورق های فولادی استفاده می کنند . در این میان لوله های فولادی بدون درز وجود دارند که به اصطلاح به آن ها لوله مانیسمان می گویند. برای اطلاع از قیمت لوله مانیسمان می توانید با کارشناسان مجموعه رادین صنعت ارتباط برقرار کنید.لوله های صنعتی مقاومت بالایی نسبت به درجه حرارت دارند و از همین رو در صنایع مختلف شیمیایی، دیگ های بخار و صنایع برق استفاده می شوند .

لوله صنعتی

لوله های صنعتی ، لوله هایی با اندازه های متفاوت و ضخامت های زیاد می باشند که معمولا برای جا به جایی و انتقال مواد نفتی ، مایعات و گاز در مکان و مسافت های مختلف و شرایط آب و هوایی سخت سازگاری بالایی دارند و استفاده بهینه از آن ها در صنایع مختلف می گردد. شما می توانید برای کسب اطلاع از قیمت و لیست خرید لوله های صنعتی به وبسایت رادین صنعت مراجعه فرمایید ، یا با کارشناسان و مشاورین مجموعه در ارتباط باشید.

برای تولید لوله صنعتی مانیسمان ابتدا سطح شمش را با سمبه حرارت داده و توسط غلطک های مخصوص نورد انجام می شود . از لوله های فولادی بدون درز در صنایع پتروشیمی و خطوط انتقال نفت و گاز و دیگ های بخار فشار استفاده می کنند . در ادامه موارد استفاده از لوله های صنعتی را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

کاربردهای مهم لوله صنعتی

لوله های صنعتی فولادی از لحاظ جنس فولاد استفاده شده در آن به دو دسته لوله صنعتی گالوانیزه و لوله صنعتی سیاه تقسیم می شوند.این لوله ها جهت انتقال نفت و گاز طبیعی در پالایشگاه های نفت و گاز استفاده می شوند .تفاوت میان لوله های صنعتی سیاه و گالوانیزه این است که لوله های فولادی سیاه بدون پوشش بوده اما لوله گالوانیزه با لایه ای از فلز پوشیده می شود .

فلز روی پوشیده شده بر روی این لوله ها برای کاهش خوردگی لوله های صنعتی فولادی می شود. لوله های فولادی به دو دسته کلی درزدار و بدون درز تقسیم می شوند. از لوله های درزدار برای انتقال مایعات ، ساخت سازه های فزی و .. استفاده می شود اما در مقابل از لوله های فولادی بدون درز برای ساخت مخازن تحت فشار بالا ، تاسیسات پالایشگاه های نفتی و گازی و نیروگاه و صنایع گازی استفاده می شود.

فرآیند تولید لوله های صنعتی

پروسه تولید لوله های صنعتی به این صورت است که ابتدا برش کاری جهت آماده سازی نوار برق به اندازه محیط لوله آماده می شود و بعد از آن ورق به لوله تبدیل می شود و جوشکاری درز لوله انجام خواهد شد. مرحله بعد از جوشکاری براده برداری سطح جوش بوده و صاف کاری و قاب گیری لوله های فولادی صنعتی نیز در مراحل بعدی انجام می شود .در نهایت بازرسی و کنترل نهایی محصول توسط مهندسین مربوطه انجام می شود و لوله به مقصد مورد نظر ارسال می گردد.

قیمت لوله صنعتی فولادی را با توجه به قطر لوله محاسبه می کنند. علاوه بر آن هزینه های عملیات اجرایی و حمل و نقل لوله تا محل مورد نظر و آزمایش های صورت گرفته بر روی خط لوله از جمله موارد موثر بر محاسبه قیمت لوله می باشد.

با توجه به توضیحات بالا می توان نتیجه گرفت که امروزه لوله های سیاه صنعتی به میزان فراوانی در صنایع مختلف کشور کاربرد دارند. تخمین و محاسبه قیمت لوله های صنعتی فولادی امری ضروری استو علاوه بر آن هزینه های جانبی دیگری چون حمل و نقل ، جوشکاری ، آماده سازی و رنگ آمیزی لوله و .. نیز باید مدنظر قراربگیرد و در محاسبه قیمت خرید لوله درنظر گرفته شود .

نکته قابل توجه در مورد تولید لوله مانیسمان این خواهد بود که لوله را از سایزهای بزرگ به کوچک تولید می کنند .برای اطلاع از قیمت لوله مانیسمان و مشخصات آن می توانید با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *