تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار

بهترین لوله
بهترین لوله , کدام لوله است ؟
26 ژوئن 2019
لوله پلی اتیلن
لوله پلی اتیلن در انتقال گاز
26 ژوئن 2019
Show all

تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار

تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار

 

ما در این مطلب قصد داریم تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار را برای شما بیان کنیم. به طور کلی لوله های فولادی به دو دسته لوله درزدار و لوله بدون درز تقسیم می شوند . لوله های فلزی بدون درز را لوله مانیسمان یا seam-less می گویند . در ادامه به فرآیند تولید لوله های فولادی و تفاوت های میان لوله های درزدار و بدون درز می پردازیم . با ما همراه باشید …

تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار

در فرآیند تولید لوله های فلزی بدون درز از روش جوش استفاده نمی شود. روش تولید به این صورت است،برای تولید لوله بدون درز ( مانیسمان ) از شمش استفاده می شود و پس از حرارت و کشش فراوان و دیگر فرآیندهای صنعتی مقاطع فولادی به لوله بدون درز تبدیل می شوند . مهم ترین تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار فرآیند تولید آن است.

هم چنین می توان ماده اولیه لوله های فولادی را یکی دیگر از تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار دانست .در حالی که در زمان تولید لوله درزدار بعد از برش ورق فولادی و شکل دهی ، از جوشکاری جهت تولید لوله استفاده می شود . به طور کلی کیفیت مواد اولیه و فرآیند تولید لوله بدون درز به نسبت لوله درزدار بهتر و با کیفیت تر است و هم چنین از لحاظ قیمت نیز لوله های فولادی درزدار و بدون درز تفاوت هایی دارند .

تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار

کاربرد لوله های فولادی بدون درز و درزدار

همان طور که قبلا اشاره کردیم روش تولید و کیفیت لوله های فولادی بدون درز نسبت به لوله های درزدار متفاوت است و به دلیل نداشتن جوش و درز مقاومت بالایی دارد و از استحکام خوبی برخوردار است .لوله های بدون درز معمولا در قطرهای پایین انجام می شود و یکی دیگر از تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار فولادی است .

تولید لوله های بدون درز در قطرهای بالا با مشکلاتی همراه است و نیاز به هزینه بالایی خواهد داشت.برای کسب اطلاع و مشاهده ی لیست قیمت لوله مانیسمان و ارتباط با بخش پشتیبانی، کارشناسان و مشاورین مجموعه رادین صنعت می توانید به وبسایت ما مراجعه فرمایید .

لوله های فولادی بدون درز کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارند که از جمله ان می توان به لوله انتقال تحت فشار چون نفت و گاز ، کمپرسور، سوخت CNG و هم چنین در صنایع نظامی برای لوله تفنگ و تانک اشاره کرد . همگی از کاربردهای مهم و اصلی لوله های فولادی بدون درز می باشند که تحمل فشار بالا را دارند و در فرآیند تولید آن ها دقت فراوانی می شود .

یکی از مهم ترین کاربردهای لوله های بدون درز در صنایع انتقال نفت و گاز و هم چنین تولید مخازن سوخت CNG می باشد که در ایران اهمیت فراوانی دارد . در ادامه در مورد کاربردهای مهم لوله های درزدار می پردازیم .امروزه از لوله های درزدار جهت انتقال سیالات پرفشار در مناطق مختلف از لحاظ شرایط محیطی از دل دریا تا دل کوه و مناطق و نواحی سردسیر استفاده فراوانی می شود .روش عمده تولید لوله های فولادی درزدار را می توان به روش مستقیم و اسپیرال اشاره کرد .

با توسعه فناوری و تولید و طراحی لوله های درزدار اسپیرال به صورت اقتصادی تولید می شوند. روش و فرآیند تولید لوله های فولادی درزدار به این صورت است که ابتدا ورق های فولادی جوش می خورد و بعد از نورد به شکل دایره در می آید و در مرحله آخر درز به وجود آمده را جوش زده و به مرحله آزمایش می فرستند.لازم به ذکر است که از تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار روش تولید و طراحی لوله های فولادی می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید .

لوله های فولادی بدون درز در کشورهایی چون ایران ، اسپانیا ، چین ، رئسیه ، اکراین و آلمان اشاره کرد . لوله های بدون درز را با توجه به کارایی و پروژه می توان از متریال خاص و در ضخامت های مختلف برای صنایع ساختمان و خودروسازی ، نفت و گاز و پتروشیمی و سایر صنایع مرتبط تولید کرد.

معمولا لوله های بدون درز را در ایران به نام لوله مانیسمان می شناسند ، ابعاد این لوله بین 6 الی 12 متر تغییر می کند . به طور کلی مواد اولیه تشکیل دهنده ، فرآیند و روش تولید آن و استفاده از جوشکاری یا عدم استفاده از جوش در تولید آن ها می تواند از تفاوت لوله بدون درز و لوله درزدار باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *