روش تولید لوله درزدار

لوله اسپیرال
روش فرم دهی لوله اسپیرال
2 جولای 2019
لوله صنعتی
معرفی لوله صنعتی و کاربرد آن در صنعت
2 جولای 2019
Show all

روش تولید لوله درزدار

تولید لوله درزدار

امروزه از لوله های فولادی در صنعت و زندگی روزمره استفاده های فراوانی می شود . باید به این نکته توجه داشت که لوله های فولادی انواع مختلفی را شامل می شوند. در دسته بندی لوله های فولادی، تولید لوله درزدار و بدون درز در آن قرار می گیرد . رادین صنعت قصد دارد در این مقاله روش تولید لوله درزدار را برای شما بیان کند ،همراه ما باشید.

فرآیند تولید لوله درزدار

لوله های فولادی معمولا از ورق های فولادی با ضخامت متفاوت ساخته می شوند.تولید لوله درزدار یا درز جوش ، جزو دسته لوله های فولادی است که از ورق های فولادی با ضخامت  های مختلف ساخته می شود.دلیل نامگذاری تولید لوله های درزدار به همین خاطر است .

برای تولید لوله درزدار یا جوش دار ورق های فولادی را به اندازه های مورد نیاز برش می دهند و به وسیله دستگاه آن را خمیده کرد. خمیده کردن ورق های فولادی به منظور نزدیک کردن دو سر ورق به یکدیگر و آماده کردن آن برای جوشکاری انجام می شود.یکی دیگر از روش های تولید لوله درزدار خمیده کردن ورق های فولادی به صورت مارپیچ و جوشکاری این ورق ها نیز به صورت مارپیچ می باشد.

تولید لوله درزدار

تولید لوله درزدار

به طور کلی برای تولید لوله درزدار از روش های جوشکاری ERW ،EFW ،SAW استفاده می شود . در ادامه به توضیح هر یک از روش های جوشکاری در تولید لوله های درزدار می پردازیم.در روش جوشکاریERW از یک دستگاه جوش الکتریکی جهت ایجاد حرارت در لبه های ورق استفاده می شود، دو لبه ورق به خاطر ایجاد حرارت به شکل مذاب درمی آید و به یکدیگر جوش می خورند. در جوشکاری به روش EFW که برای تولید لوله های درز مستقیم یا مخفی استفاده می شود .

یکی از روش های جوشکاری که در صنعت کاربرد فراوانی دارد روش زیر پودری است که در اصطلاح به آن SAW گفته می شود.این روش از جوشکاری نیز خود به دو نوعSSAW وLSAW می باشد. لوله های مانیسمانکه از نوع لوله درزدار است در تولید آن از روش SSAW استفاده می شود.

انواع جوش در تولید لوله درزدار

نوع جوش در لوله های درزدار به دو دسته جوش مقاومتی الکتریکیERW و جوش ذوبیEFW تقسیم می شود. لوله های سایز بالانیز می توانند هم به صورت جوش های فوق انجام شوند و هم به صورت جوشکاری قوسی زیر پودری طولی یا مارپیچی انجام شوند.

در تولید لوله درزدار سایز لوله از 1.2 اینچ تا120 اینچ و ضخامت 1.5 میلیمتر به بالا می باشد . لوله های سیاه یا لوله های صنعتی آن دسته از لوله های هستند که هیچ گونه تستی روی آن انجام نمی شود.معمولا این دسته از لوله ها در اموری که هیچ گونه ماده ای از داخل آن عبور نمی کند به عنوان مثال جدار چاه یا پایه ستون از این لوله ها استفاده می شود.

در مقابل لوله هایی که برای صنایع مختلف از جمله صنایع آبی مورد استفاده قرار می گیرند باید بعد از تولید بر روی این لوله ها عملیات تست صورت گیرد تا درزی روی آن وجود نداشته باشد و لوله نشتی نداشته باشد.برای تولید لوله هایی که در صنایع انتقال گاز و انجام امور گازرسانی مورد استفاده قرار می گرد باید ابتدا از ورق های گازی برای تولید لوله و انجام تست گاز روی آن ها صورت گیرد .

رادین صنعت با داشتن کادر مجرب در این زمینه پاسخگوی کلیه سوالات مطرح شده در ذهن شماست و راهنمایی های لازم جهت خرید انواع لوله های فولادی ،لوله های درزدار یا قیمت لوله مانیسمان را دراختیار مشتریان خود قرار می دهد .برای ارتباط با بخش پشتیبانی و مشاوره ای می توانید به وبسایت مجموعه مراجعه فرمایید.

لوله های درزدار طی عملیات متفاوت برشکاری و آماده سازی ورق های فولادی با ضخامت و ابعاد مورد نظر، تبدیل ورق های فولادی به لوله و جوشکاری درز لوله ، براده برداری سطح جوش و تقسیم لوله تولیدی به شاخه های مساوری ، صافکاری و قاب گیری لوله های تولیدی و در پایان بازرسی و کنترل کیفیت تولید های درزدار تولید شده را انجام می دهند.

لوله های درزدارد به طور کلی برای انتقال مایعات،تولید پروفیل های قوطی و ساخت مصنوعات و سازه های فلزی مختلف استفاده می شود .لوله های بدون درز در زمینه های مختلف صنعتی از جمله انتقال گاز، ساخت مخازن و تاسیسات پالایشگاهی، نیروگاه ها و .. به کار برده می شود.برای اطلاع از قیمت لوله مانیسمان و انواع لوله های فولادی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *