معرفی لوله بدون درز و کاربرد آن در صنعت

تولید لوله بدون درز
آشنایی با روش تولید لوله بدون درز و لوله درزدار
26 ژوئن 2019
بهترین لوله
بهترین لوله , کدام لوله است ؟
26 ژوئن 2019
Show all

معرفی لوله بدون درز و کاربرد آن در صنعت

لوله بدون درز که به نام لوله مانیسمان نیز شناخته می شوددر اصطلاح علمی به آن SEAMLESS  PIPE می گویند . لوله های مانیسمان به آن دسته از لوله هایی گفته می شود که ماده اولیه آن ها متفاوت و در فرآیند تولید آن ها از انواع روش جوش فلزات استفاده نمی شود . در ادامه به معرفی این دسته از لوله ها و کاربرد آن اشاره خواهیم کرد .

روش کلی تولید لوله بدون درز

به طور کلی تولید لوله بدون درز به صورت ریخته گری گریز از گرما یا اکسترود شمش ( بیلت ) انجام می شود. در روش تولید لوله از بیلت با گرم شدن شمش مبنای تولید تا درجه حرارت تعریف شده برای آن در قالب مورد نظر قرار می گیرد و از مرکز آن یک سمبه شلیک می گردد تا لوله مورد نظر حاصل شود.

سمبه یک لوله توپر با آلیاژ خاص، مقاوم در برابرحرارت می باشد که با فشارهوا شلیک می شود. بعد از تولید ، لوله های مربوطه در کوره های مخصوص، طی عملیاتی حرارتی و تنش گیری قرار می گیرند .در روش ریخته گری به صورت گریز از گرما، لوله در مجموعه گریز از مرکز ریخته می شودو بعد از شکل گیری از قالب مورد نظر تخلیه می شود .

لوله بدون درز

 

روش ساخت لوله بدون درز seamless pipe

لوله های بدون درز به روش بیلت یا اکسترود شمش تولید می شوند . پروسه تولید لوله بدون درز به این صورت است که ابتدا شمش فولادی تحت تاثیر کشش طول ان زیاد می شود و با واردکردن میله جامد تیز به مرکز شمش گداخته شده ، لوله ای بدون درز تولید می شود .نکته قابل توجهی که در روش تولید لوله های بدون درز می توان بیان کرد این است که تولید لوله بدون درز از سایزهای بزرگ به کوچک به روش نورد سرد و اسید شویی و عبور از چند مرحله از کشش انجام می شود . این روش از تولید لوله های بدون درز برای اولین بار توسط مهندسی آلمانی به نام مانیسمان صورت گرفت که تنها در ایران این لوله به نام مانیسمان شناخته می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت لوله مانیسمان به وب سایت رادین صنعت مراجعه نمایید .

پروسه تولید لوله های بدون درز به شرح زیر می باشد :

  • اولین مرحله از تولید لوله های بدون درز برش شمش فولادی به اندازه مورد نظر است.
  • شمش ها در کوره پیش گرم گداخته شده تا آماده نورد شوند ، به آن مرحله پیش گرم می گویند.
  • در مرحله پیرسینگ، شمش را به وسیله یک میله نوک تیز سوراخ می کنند و با عبور از دستگاه آلانگاتور فولاد گرد و همگن می شود .
  • مرحله شلیک سمبه یکی از جذاب ترین مراحل تولید لوله بدون درز است، دستگاه با سرعتی بالا سمبه را به مرکز شمش فولادی وارد می کند .
  • پس از سمبه مرحله تاب گیری انجام می شود و ناصافی لوله گرفته می شود و سمبه از داخل لوله جداسازی می شود .
  • در مرحله کشش لوله را به اندازه های مورد نظر تحت کشش قرار می دهند و سپس مرحله خنک سازی با آب سرد انجام می شود . در انتها لوله را برحسب اندازه انتخابی مشتری برش می دهند و لوله ها را باندل بندی ( بسته بندی به شکل شش ضلعی ) می کنند .

لوله بدون درز و کاربرد آن در صنعت 

لوله بدون درز ضخامت و سایزهای مختلفی دارد و در طیف گسترده ای از صنایع خودروسازی ، ساختمانی ، لوازم خانگی ، دوچرخه و موتورسیکلت و .. کاربرد دارد و به شکل های مختلف داربست ، لوله گاز ، کمک فنر ، اگزوز و فرمان ، نرده و حفاظ و مشعل و .. مورد استفاده قرار می گیرد .از لوله های بدون درز به دلیل زیبایی مقاطع گرد آن ها در مقایسه با سایر مقاطع در محل های پر رفت و آمدی چون ایستگاه های اتوبوس و قطار ، پل عابر پیاده و تیرهای روشنایی لوله های فولادی و سالن های انتظار فرودگاه و .. استفاده می شوند .

یکی از مهم ترین مواردی که باعث شده از لوله های بدون درز بیشتر از لوله های درزدار فولادی استفاده شود ف استحکام و کیفیت بالای ساخت لوله بدون درز است.لوله های فولادی به خاطر استحکام و مقاومت بالا در برابر خوردگی و گرما، یکی از بهترین گزینه های انتخابی در ساخت سیستم لوله کشی و فرایندهای مختلف پالایشگاهی و صنعتی می باشد . البته لوله هایی نیز هستند که با توجه به کاربرد و شرایط کاربردی آن ها با ویژگی جنس های دیگر در سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *