روش فرم دهی لوله اسپیرال

لوله صنعتی سیاه
معرفی لوله صنعتی سیاه و کاربرد آن در صنعت
2 جولای 2019
تولید لوله درزدار
روش تولید لوله درزدار
2 جولای 2019
Show all

روش فرم دهی لوله اسپیرال

لوله اسپیرال

رادین صنعت خرید و فروش انواع لوله های فولادی بدون درز مانیسمان، لوله اسپیرال و لوله های درزدار، داربستی و صنعتی و ساختمانی را با مترال فولادی ، مسی و آلومینیومی در رده و سایزهای مختلف زیر نظر افراد با تجربه و کارشناسا های متخصص در این زمینه بفروش می رساند. برای اطلاع از قیمت لوله مانیسمان با بخش مشاوره ای مجموعه در ارتباط باشید.

معرفی لوله اسپیرال و کاربرد آن در صنعت

لوله اسپیرال فولادی در سایزهای مختلف 8 الی 120 اینچ به صورت اسپیرال رولی تولید و عرضه می شوند.از لوله های اسپیرال عموما جهت آب و گازرسانی با استانداردهای مشخص تولید می شوند.لوله های اسپیرال با ضخامت های مختلف برای مصارف بیان شده در شاخه های 6 الی 12 متری تولید و استفاده می شوند.

برخی از لوله های اسپیرال فولادی در زمان فرایند تولید خود دچار نشتی و خرابی می شوند که به این موارد لوله های غیر تست می گویند و از آن ها به عنوان پایه سازه در موارد مختلف استفاده می شوند.در تولید لوله های اسپیرال نوع جوش بسیار مهم است و اینکه جوش به چه صورت زده می شود زیرا مقاومت و استحکام لوله ها در زمان عبور سیالات با فشار زیاد نقش مهم و اساسی را دارد.

مهم ترین بخش در لوله اسپیرال ، جوش جداره لوله می باشد زیرا استحکام و مقاومت لوله های اسپیرال را در برابر فشار ورودی سیالات به جدار دیواره لوله را تضمین می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و خرید انواع لوله های فولادی می توانید با بخش فروش رادین صنعت درتماس باشید.

فرم دهی انواع لوله های اسپیرال

از روش های استاندارد تولید لوله در دنیا ، روش اسپیرال می باشد .در این روش ، ورق های فولادی با عبور از غلطک هایی با درز حلزونی( اسپیرال) به شکل لوله درمی آیند .قطر لوله درز مستقیم به پهنای ورق فولادی بستگی دارد اما در لوله اسپیرال قطر لوله با تغییر زاویه اولیه ورق تغییر خواهد کرد.با تغییر زاویه تغذیه ، لوله های اسپیرال با قطر مختلف تولید می شود.

در روش فرم دهی اسپیرال لوله با قطرمختلف با هزینه کمتری به نسبت درز مستقیم تولید می شود. به طور کلی لوله های اسپیرال به دو روش یک و دو مرحله ای تولید می شوند. روش تولید لوله اسپیرال یک مرحله ای یکی از رایج ترین روش های تولید لوله در دنیا می باشد.در تولید لوله های اسپیرال یک مرحله ای ابتدا ورق های فولادی آماده و سپس شکل دهی و جوشکاری زیرپودری خارج و داخل ان با دقت انجام می شود.

لوله اسپیرال

در مرحله آماده سازی لبه ورق های فولادی به یکدیگر متصل می شوند لبه ورق صاف می شود. چنان چه عملیات شکل دهی را به صورت کامل انجام دهیم از برآمدگی غیرقابل پرس لبه های ورق جلوگیری می شود.برای جوشکاری لوله های اسپیرال اول درز داخلی را توسط دستگاه جوش زیرپودری جوش می دهیم. بعد از جوشکاری درز، لوله برش خورده و مراحل بعدی انجام می شود. سرعت تولید لوله های اسپیرال با توجه به سرعت جوشکاری زیرپودری محاسبه می شود.از آنجایی که سرعت جوشکاری زیرپودری محدود است، سرعت تولید در روش تولید لوله اسپیرال کند خواهد بود.

در تولید لوله های اسپیرال دومرحله ای، روش تولید همانند روش یک مرحله ای می باشد با این تفاوت که در زمان فرم دهی ورق، درز لوله را به وسیله GMAW جوشکاری می کنند. در مراحل بعد ، درز از داخل و خارج با دستگاه جوش زیرپودری پر می شود .

پروسه تولید لوله های اسپیرال

دو مرحله تولید لوله فولادی به روش اسپیرال به صورت جوشکاری زیر پودری، قابل تولید از قظر 14 اینچ تا32 اینچ و ضخامت مختلف 4 الی 10 میلیمتر با گریدهای مختلف فولاد با توجه به خواسته مصرف کننده و طبق استانداردهای معتبر و فرایندهای کنترل کیفیت انجام می شود. فرآیند تولید لوله های اسپیرال به این صورت است که رول های ورق فولادی به وسیله غلطک های صاف کننده که در فاصله های معین قرار دارند به صورت صاف و مسطح درمی آیند و لبه های دوطرف ورق به دلیل له شدگی ، خرابی و ترک های ناخواسته در بخش خط تولید لوله بریده شده و به عنوان ضایعات فولادی از خط تولید خارج می شوند.

مشتریان محترم برای خرید و دریافت مشاوره از کارشناسان باتجربه رادین صنعت می توانند با بخش فروش این شرکت تماس برقرارکنند و درخواست خود را به صورت شفاهی با مشاورین درمیان بگذارند. همکاران ما در مجموعه رادین صنعت در اولین فرصت لیست قیمت لوله مانیسمان و سایز لوله های فولادی را در اختیاز مشتریان خود می گذارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *