معرفی و بررسی لوله جوشی در صنعت

لوله صنعتی
معرفی لوله صنعتی و کاربرد آن در صنعت
2 جولای 2019
انواع لوله و کاربردهای مهم آن ها
3 جولای 2019
Show all

معرفی و بررسی لوله جوشی در صنعت

لوله جوشی

لوله جوشی یا لوله درزدار به لوله های فولادی گفته می شوند که معمولا از ورق های پهن ساخته می شوند. از نورد فولاد می توان لوله های فولادی را ساخت و با توجه به فرآیند ساخت لوله های جوشی، میزان مقاومت و تحمل فشار در این لوله ها نسبت به لوله های بدون درز کمتر می باشد. اما با در نظر گرفتن محدودیت امکانات ساخت و جا به جایی ، لوله های بدون درز یا لوله مانیسمان از لوله درزدار در یازهای بالاتر معمولا استفاده می شود.

انواع لوله جوشی و کاربرد آن در صنعت

لوله جوشی یا درزدار از نظر نوع جوش و مکانیزم جوشکاری به دسته مختلف تقسیم می شوند که شامل لوله درزدار با جوش ERW و لوله درزدار با جوش SAW و لوله درزدار با جوش EFW و در آخر لوله درزدار مارپیچ یا اسپیرال را شامل می شوند .

از لوله های جوشی یا درزدار استفاده های فراوانی در صنایع مختلف می شود . به عنوان مثال می توان به لوله داربستی ، گالوانیزه و چدنی اشاره کرد .در ساخت انواع لوله جوشی باید به نوع کاربری دقت کرد تا نوع فلز و آلیاژ آن به درستی انتخاب شود .لوله های درزدار می توانند از فلزاتی چون فولاد ، استیل و آلومینیوم و مس و.. ساخته شوند.

لوله جوشی

چنان چه لوله جوشی فولادی در کاربری سیال عبوری از آن آب باشد یا سیالاتی با PH خنثی باشد می توان از ورق های فولادی معمولی برای ساخت لوله های درزدار استفاده کرداما چنان چه سیال گاز یا گاز ترش باشد ، باید از ورق API 5L استفاده کرد.از لوله های جوشی یا لوله درزداردر خطوط انتقال گاز شهری و لوله کشی ساختمان استفاده می شوند که به آن لوله های درزدار با تاییدیه تست گاز می گویند.

نوع دیگری از لوله های درزدار فولادی که در صنعت کاربرد فراوانی دارند، لوله های شوفاژی می باشند. برای ساخت مخازن بزرگ به روش نورد ورق یا نورد لوله با توجه به شرایط عملیات و در نظر گرفتن میزان رطوبت ، شرایط فیزیکی و فرسایشی عملیات ساخت و ساز لوله های جوشی انجام می شود.

کاربرد لوله های جوشی بدون درز در تجهیزات پتروشیمی

برای انتقال سیالات با دما و فشار بالا نیاز به لوله های مطمئن و اتصالات صنعتی داریم. در تجهیزات پتروشیمی و انتقال نفت و گاز وجود لوله های مطمئن اهمیت بالایی دارد. لوله جوشی بدون درز در واقع به لوله هایی گفته می شود که در ساخت آن ها عملیات جوشکاری صورت نمی گیرد و به همین دلیل از مقاومت خوبی در برابر فشار و دما از خود نشان خواهد داد.

از لوله های بدون درز در بخش های مختلف تجهیزات استفاده می شود. در واقع لوله های بدون درز، لوله هایی هستند که به صورت یکپارچه در کارخانه تولید می شوند و روی آن هیچ گونه درز یا جوش وجود ندارد. این لوله ها دارای ضخامت و سایزهای مختلفی است که با توجه به نوع کاربری تولید می شوند.

این دسته از لوله های صنعتی هم از لحاظ کارایی و هم کیفیت و شکل ظاهری از سایر لوله ها برتری دارند و به همین دلیل است که کاربری آن ها علاوه بر تجهیزات پتروشیمی و نفت و گاز در سازه های ساختمان و دیگر فضاها به چشم می خورد. از مهم ترین ویژگی های لوله های بدون درز می توان به مقاومت آن ها در برابر گرما ، خوردگی و استحکام بالای آن ها اشاره کرد.

برای اطلاع از لیست قیمت لوله مانیسمان و انواع لوله های بدون درز و درزدار می توانید با مشاورین و کارشناسان رادین صنعت در ارتباط باشید .

مناسب ترین لوله ها در صنایع پتروشیمی و تجهیزات نفت و گاز ، لوله هایی هستند که با استانداردASTM تولید می شوند. این سری از لوله ها انواع مختلفی دارند که با توجه به کاربری در دماهای پایین و فشار و دمای بالا در تجهیزات نفت و گاز کاربرد دارند.در بررسی قیمت لوله های جوشی بدون درز با توجه به فرایند تولید این دسته از لوله ها که پیچیدگی بیشتری نسبت به سایر لوله ها دارند، از لحاظ قیمت نیز برتری خود را نشان می دهند.

در بازار تولید شرکت های زیادی در زمینه تولید لوله های جوش بدون درز و لوله های درزدار فعالیت می کنند و در این بازار شاهد قیمت های متعادل این لوله ها خواهیم بود. برای کشب اطلاع و راهنمایی های لازم در زمینه خرید لوله های درزدار و بدون درز با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *